İstanbul'da okullar 11 Ocak Çarşamba günü Tatil

İstanbul'da okullar 11 Ocak Çarşamba günü Tatil

İstanbul'daki hava muhalefeti nedeniyle Vali Vasip Şahin, okullarda eğitim ve öğretime Çarşamba günü de ara verildiğini duyurdu.

Eğitim - 2017-01-10 20:41:12

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaşanan olumsuz hava koşulları nedenilye okulların Çarşamba günü de tatil edildiğini duyurdu. Twitter üzerinden açıklama yapan Vali Şahin, okulların tatil edildiğini, "İlimizde beklenenin üzerinde kar yağışı sebebiyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim-öğretime Çarşamba günü ara verilmiştir" diyerek duyurdu.

Vali Vasip Şahin, okulların tatil edilmesiyle ilgili olarak "Yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklenmektedir. Bu nedenle, meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak 2017 Çarşamba) ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER