Esnaf İçin Sicil Affı Geliyor

Esnaf İçin Sicil Affı Geliyor

Kara listede bulunan esnafın heyecanla beklediği sicil affı için Hükümet adına bir açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, affın en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

Ekonomi - 2017-01-10 13:50:40

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, esnafta yaşanan sorunların ve işsizliğin önüne geçebilmek için gündeme gelen sicil affıyla ilgili olarak gündemde böyle bir durumun olduğunu ve yakında netleşeceğini ifade etti. Tüfenkçi, “Bakanlığımız konuyla ilgili olarak kurumlarla işbirliği içinde en kısa sürede sicil affını hayata geçirmek amacıyla çalışmalara devam ediyor” dedi.

Bakan Tüfenkçi, konuyla ilgili olarak açılamasında, tasarının hazırlandığını ve meclise çok kısa bir süre içerisinde sunulacağını da ifade ederken, af şartlarıyla ilgili olarak bir açıklama yapmadı. Ancak, uygulamaya alınacak kararla birlikte, esnafın sicil konusunda büyük bir rahatlama yaşayacağını ve ekonomideki sıkıntının fazlasıyla giderileceğini kaydetti. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, bakanlığın konuyla ilgili olarak hazırlıklarını tamamladığını, diğer bakanlıklarla da istişare yapıldığını ve yakında kararın meclise taşınarak kanunlaşacağını da söyledi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER