Bu Gidiş Nereye?
Mehmet Nuri ARSLAN

Bu Gidiş Nereye?

Kalbiniz ağrıyor mu sizinde? Meşhur 14/25 Aralık olaylarından bu yana bir hal ki memleket unuttu kardeşliği unuttu 4 kişi bir araya gelip doya doya muhabbet etmeyi oturup dertleşmeyi. Böyle bir hali anlatsalar bir masalın kötü günlerine yazsalar abes kaçardı inanmazdık. Nasıl böylesi bir çukura düştük anlaması oldukça zor. Fazla şiirden öldü Edip dediği gibi fazla siyasetten öldü kardeşlik. 

Yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kaybettiğimiz yüzlerce can ateş düşen binlerce ocağın sızısı hep sürecek. Beklenmedik bir anda yaşanan bu gelişmeyle birlikte ülkemiz tam bir cehenneme döndü. Yaşanan ölümler acıların üstüne bambaşka acılar eklendi ve kimse kimseye en ufak bir merhamet bakışı atmadan yaşar olduk. Herkes herkesi bişeyci ilan etti herkes herkesi haşn ilan etti vatanseverim diyen fırsattan istifade gökleri deldi bedavaya holdingler aldı sokaklarda bayrağı için can veren vatan evlatlarının davalarda avukatları takipçisi yareni yoktu. Bu devlet kimin gözlerinin yaşına bakıyor bir bilsek. Kimin yarasına merhem oluyor.

Devlet vatandaşını cemaatlere şunlara bunlara göz göre göre teslim etmiyor mu aslında. Bu yaşananlarda şöyle uzun soluklu düşünsek bu kadar insanın cemaat adı altında toplanması örgütleşmesi devletin hiç gözüne takılmadı mı belli noktalarda ki yapı yerleşimleri kadrolaşmaları hiç sonra ne olur diyerek hesaplar yapılmadı mı diye düşüne düşüne kafayı yakacağız gibi. Bu kadar insanın öldüğü bir darbe girişimi sorasında başlayan mücadelenin bir kin nöbetiyle sürmesi neticesinde suç teşkil edilen bağlantılar gözetilerek yüzbinlerce insan işinden ve özgürlüğünden oldu aynı bağlantıları sürdüren siyasiler ve taraflı gazeteciler ise herhangi bir yaptırıma uğramadı. Adaletin terazilerinin bozulduğu aşikar olan bu dönemde tüm yollarla aşılanan sevgilik neticesinde artık dört kişi yan yana gelemiyor birçok aile kendi içinde bölünüş arkadaşlar dağılmış durumda.

Bu sosyolojik olarak bir depremdir ve bunun getireceği psikolojik bulanımlar yepyeni bir nesil yepyeni bir iç azınlıklara sbep olacak ve en acısıda devran deöndüren kin ile dönüp duran siyasi güçler ile sürekli devam edecek bir acıya sebep olacaktır. Oysa haklı haksız kim suçlu kim suçsuz herşey açık ve netken birileri Allah bizi affetsin kandırıldık derken birileri gözyaşlarıyla kanser oluşlarına rağmen bu suçlardan ve suçlamalardan kurtulamadı.

Bu gidiş nereye sonu ne olur bilmiyoruz ama Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın kardeşliğimizi bozmasın biz ne darbeler atlattık bunu da atlattık diyebilmemiz için adaletin kendine gelemsi gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?