Web Sitelerinde Kullanıcı Deneyimini Yükseltmenin Getirileri

Web Sitelerinde Kullanıcı Deneyimini Yükseltmenin Getirileri

Web Sitelerinde Kullanıcı Deneyimini Yükseltmenin Getirileri
Web Sitelerinde Kullanıcı Deneyimini Yükseltmenin Getirileri Musa Tunca

Firmalar müşteri ilişkilerinin karlılık açısından çok önemli olduğunun genellikle farkındadırlar ve davranış modellerini bu farkındalığa göre geliştirirler. Müşteriyi karşılamakla başlayan süreç satın almanın ya da bilgilendirmenin tamamlanaması ile sona ermez. Satın alma sonrasındaki iletişim de müşteri ilişkilerinin bir parçasıdır. Peki internet dünyasında varlık gösterirken müşterileri nasıl memnun etmek gerekir? Bu noktada yapılacaklar farklı kategorilerde incelenebilir olsa da temelde kitlenin rahatlığını sağlamak esas alınır.

Web siteleri aracılığıyla kullanıcı deneyimi sağlamak müşteri karşılamak ile aynı temele dayanır. Siteyi ziyaret eden kişiler siteyi beğenmeli, kolayca kullanabilmeli ve sitede geçirdiği zamanı kaliteli bulmalıdır.

Kullanıcı deneyimi yüksek olan web sitelerini keşfetmek için Web Tasarım Ajansı birNC’nin web tasarım referanslarını https://www.birnc.com.tr/web/referanslar linkinden inceleyebilirsiniz.

 

Kaliteli Kullanıcı Deneyimi Size Ne Kazandırır?

 

Kullanıcı deneyiminin kaliteli olması en temelde iyi geri dönüş kazandırır. Bu geri dönüşler bir firma için her zaman yüksek karlılık anlamına gelir. Ziyaretçi sayısı ile gelir elde etme modeline sahip olmanız, site üzerinden satış yapmanız ya da hizmetlerinizi tanıtmanız fark etmeksizin  yüksek kullanıcı deneyimi ile kar elde edebilirsiniz. İnsanlar bir firma, ürün, hizmet hakkında araştırma yapmak istedikleri zaman artık öncelikli olarak web sitelerini ziyaret etmeyi tercih ediyor. Web sitesi ziyaretinden memnun kalan müşteriler bu memnuniyeti güvene dönüştürmekle birlikte şirketin gelir elde etmesini de sağlıyor.

 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri dijital içeriklerinde yaptıkları her güncellemeyi kullanıcılarının taleplerine ve alışkanlıklarına uyum sağlamak için gerçekleştiriyor.

Kullanıcı arayüzü web sitesi tasarımların insanların sezgilerine göre şekillenmesi, insanların aradıkları her şeyi kolayca bulabilmesi, sitelerin tüm cihazlarda aynı performans ile çalışması ve görüntülenebilmesi gibi unsurlar kullanıcı deneyimini doğrudan ilgilendirir.

En çok kullanılan arama motoru olan Google güncellemeleri takip edildiğinde kullanıcı deneyimi odaklı çalışmanın önemini kavramak daha kolay olur. Şirket 2016 yılının 2. çeyreğinde yayınladığı verilere göre yeni güncellemeler yayınlandı ve arama motoru algoritmasını değiştirdi. Arama motoruna gelen aramaların %51’i mobil cihazlarından geldiği için Google arama sonuçlarında mobil uyumlu web siteleri öne çıkmaya başladı. Bu tür adımların tamamı internet kullanıcılarının tercihlerinin yönlendiği noktalara göre atılmaktadır.

web tasarım web tasarım ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?