Uzaya Gitmek Kaç Para?

Dünyada uzaya ilgi büyük olduğu gibi, ülkemizde de uzaya gitmek için can atan insanlar var. Bunu düzenlemeye çalışan ve test aşamasında bir çok firma var. Firmalara göre uzaya seyahat etmek isteyen bir kişi 250 bin doları gözden çıkarması gerekiyor.

Uzaya Gitmek Kaç Para?
Uzaya Gitmek Kaç Para? Musa Tunca

Uzay gemilerini uzaya taşımak için dik bir çıkış gerekiyor. Bu çıkışlarda ise çok fazla yakıt tüketimi gerçekleşiyor. Bu sebeple uzaya seyahat oldukça pahalı bir şey. Son dönemde XCOR Aerospace firması uzaya seyahat için bilet satışlarına başladı. 95 bin dolara bir kişiyi uzaya seyahate götürmeyi planlayan şirket, test uçuşlarını da 2014 yılı itibariyle başlattı. Firma şuana kadar 300 bilet sattı.
Zero-G firması ile ise 100 bin feet yani bir uçağın uçtuğu seviyenin 3 katı yükseklikte 33 bin metre yukarda seyahat için 75 bin dolar istiyor.
Virgin Galactic firması ise 100 dakikada 15 kişilik bir uzay aracında seyahat yapacağını söyledi.
Bunun dışında ise asıl uzay yolculuğu olan Virgin Galactic firması, uzay seyahatinde atmosferin dışına çıkarmayı planladığı yolcularını 250 bin dolar karşılığında götürüyor.


HALİL KAYIKÇI KAYIT OLDU
TÜ Uzay Mühendisliği öğrencisi Halil Kayıkçı, uzaya ilk gidecek Türk vatandaşı olarak tarihe geçecek. Bunun dışında SCX firması ile de 3 Türk anlaştı. Ahu Uysal ve Timur Özkan ise Ercan Kaygısız isimli kişiler de bu firma ile 100 bin dolar karşılığında uzaya gidecekler. 

uzaya gitmek ne kadar?uzaya gitmek kaç para uzaya seyahat ne kadar uzaya seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?