Üçüncü Dünya Savaşı Başlıyor

Üçüncü Dünya Savaşının kapıda olduğunu söyleyen Jack Ma söylediklerinde haksız değil.

Üçüncü Dünya Savaşı Başlıyor
Üçüncü Dünya Savaşı Başlıyor Ali NAZ

 Dünyada suların durulmak bilmediği günlerde flaş bir açıklama da dünyanın en büyük alışveriş devi Alibaba'dan geldi. Alibaba teknoloji dünyasının ve alışveriş dünyasının en büyük ismi ve bu ismi inşa eden kurucusu ve Alibaba'nın başkanı olan Jack Ma, yaptığı açıklamalar ile 3. Dünya Savaşının çok uzak olmadığını dile getirdi.

 CNBC'ye konuşan Ma, yapay zekanın hızla gelişmesiyle birlikte üçüncü dünya savaşının çıkması için yeterli sebeplerin ortaya çıkacağını açıkladı.

 Ma teknolojik gelişmelerin hızlanmasının savaşları tetiklediğini bunun ilk örneğinin Birinci Dünya Savaşında görüşdüğünü söyledi. Ardından yine teknolojide devrim gibi bir yükselişin olduğu bir başka dönemde de İkinci Dünya Savaşının patlak verdiğini biraz tarih bilen herkesin açıkça görebileceğini söyledi. Zamanımızın en büyük tehlikesinin de yapay zeka ve bununla birlikte makine öğrenimi ile bir çok firmanın işsizlikle tanışacağını söyleyen Ma bir çok proble birlikte gelen yapay zekanın önce işleri kolaylaştıracağını sonra işleri yepyeni çıkmazlara sokacağını dile getirdi.

 Aylar önce de bir açıklamasıyla gündeme oturan Ma yine savaştan bahsetmişti ve  ticaret durursa savaşlar başlar derken ukuslar arası ticaretin dev ticaretlerin korunmasını korunmadığı takdirde de savaşların bizi beklediğini söylemişti. 
 Jack Ma'nın yaptığı açıklamaların hepsinde bir savaş senaryosu ve beklentisi olması çeşitli haber kuruluşlarınca Üçüncü Dünya Savaşı çok yakında başlıyor manşetleriyle anasayfalarda yer aldı. Jack Ma gibi dünyanın nabzını en iyi yoklanan bir dahinin öngeörülerini izleyen herkes oldukça tedirgin ve Ma haklı çıkarsa ne yapacağını düşünüyor. 

 Olası bir Üçüncü Dünya Savaşı ile tarihin gördüğü en kanlı savaşa da şahit olmak korkusu tüm insanların en büyük korkusu. Dünyanın her yerinde görülen terör eylemlerinin ve süren bölgesel savaşların ardından böyle bir savaş tehlikesi ile topyekün dünyayı saracak olan savaş rüzgarlarıyla insanlık en karanlık günlerini yaşayabilir.

jack ma üçüncü dünya savaşı dünya savaşına az kaldı savaş başlıyor jack ma uyardı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?