Su faturasını düşürmenin basit yolları

Su faturanız yüksek geliyorsa bazı küçük önlemlerle faturayı aşağı çekebilirsiniz. Tuvalet klozeti su haznesine 1.5 litrelik bir pet şişeye su doldurarak koymanız bile tüketilen su miktarını azaltıyor.

Su faturasını düşürmenin basit yolları
Su faturasını düşürmenin basit yolları

Hem israftan kaçmak hem de aile ekonomisine faturaların yansımalarını azaltmanız için bazı küçük önlemler yetebiliyor. Eğer su faturanız yüksek geliyorsa alacağınız küçük önlemlerle faturanızı aşağı çekme şansınız var.

Öncelikle mümkünse klozet ve bataryalar tercihinde tasarruflu ürünleri tercih edebilirsiniz. Ledli lavabolar sayesinde elektrikten sağladığınız tasarruf gibi. Bunu yapamıyorsanız klozetlerin su haznesi bölümüne 1.5 litrelik pet şişe içerisine su doldurup koyabilirsiniz. Bu sayede günlük on kez sifon çekilmesi durumunda ayda 400 litreyi aşkın su tasarrufu sağlamanız mümkün.

Su tasarruf aparatları kullanmanız yararlı olacaktır. Özellikle mutfak ve lavabo musluklarında kullanabilirsiniz. Evdeki su tesisatlarını mutlaka kontrol ettirin ve kaçak olmamasını sağlayın. Böylece en az yüzde 10-15 tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bulaşık ve çamaşır makineleri kullanımı su tasarrufunda çok önemli payı vardır. Ayrıca makineler tam dolmadan da makinelerinizi çalıştırmayın.

Özellikle erkekler tıraş olurken dikkat etmesi gerekiyor. Sürekli açık olan musluk su tüketimini artırır. Tıraş olurken, diş fırçalarken buna dikkat etmek gerekir.

Duş almayı tercih edin. Küvette suyun içinde keyif yapmak herkesin tercihidir. Ancak küvette keyifte 200 litre, duş almada 100 litre su tüketilmektedir.

Haber: Ersan Temizel

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?