Soylu'nun İşaret Ettiği O PKK Yöneticisinin Kim Olduğu Ortaya Çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "14 Temmuz gecesi telsizlerden bize bir talimat geldi, yaklaşık 1 ay hiç bir eylem yapmama kararı alındı" ifadesini verdiğini belirttiği PKK'nın sözde üst düzey yöneticisinin kim olduğu ortaya çıktı! İşte o isim!

Soylu'nun İşaret Ettiği O PKK Yöneticisinin Kim Olduğu Ortaya Çıktı!
Soylu'nun İşaret Ettiği O PKK Yöneticisinin Kim Olduğu Ortaya Çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ifade edilen ve büyük kamuoyu oluşturan açıklamada bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey bir yöneticisinin beyanları gündeme damga vurmuştu. Bakan Soylu'nun açıkladığı o PKK sözde yöneticisinin ise kim olduğu ortaya çıktı! İşte detaylar!

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın açıklaması sırasında "Belkide Türkiye'nin ilk kez duyacağı bir gerçeği ifade etmek istiyorum. Elimizde PKK'nın önemli düzeyde yöneticilerinden biri var ve bir şey söylüyor! 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajda yaklaşık 1 ay hiç bir eylem yapmayacaklarının kendilerine talimat verildiğini söylüyor. Ta ki 15 Temmuz'dan 3 gün sonra yeni bir talimat gelene kadar" demişti. İşte o PKK yöneticisinin kimliği ortaya çıktı! 

Bakan Soylu'nun ifadelerinde yer verdiği o PKK'lının, kim olduğu bilgisine ise Sabah gazetesinin ulaştığı bildirildi. Sabah Gazetesi'nden edinilen bilgiye göre, PKK'nın sözde Botan eyaleti adını verdiği Siirt-Şırnak kırsalında yakalandığı bilinen o PKK'lı teröristin Erzurum nüfusuna kayıtlı olduğu ve 43 yaşında olduğu ifade edildi. Teröristin adının Serhat Karayazı olduğu ve kod adının ise Abdulnur Kaplan olduğu iddia edildi.

ÖRGÜTÜN EN GÜVENDİĞİ ADAMLARDAN BİRİ

Sözde komuta merkezinde Murat Karayılan isimli hainin bulunduğu sözde Halk Savunma Merkez Karargâh Komutanlığı ve bölücü örgüt PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin 47 kişiden oluştuğu ifade edilen sözde Askeri Konsey'inde üye olduğu öğrenilen teröristin, Karayılan'ın en güvendiği yakın adamlarından biri olduğu ortaya çıktı!

Örgütün dağ kadrosuna 1992 yılında katıldığı ifade edilen Kaplan'ın, terör örgütünün Tunceli, Erzincan, Erzurum, Bingöl ve Karadeniz kırsallarında toplam 27 silahlı ve bombalı saldırıyı bizzat katılarak planlayıp talimat verdiği suçlarıyla arandığı ve Siir - Şırnak kursalında güvenlik güçlerinde yakalandığı bildirildi. 

Serhat Karayazı pkk süleyman soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?