Şortlu Kıza Saldıran Zanlının Cezası Belli Oldu

İstanbul’da üniversite öğrencisi olan Asena Melisa Sağlam, minibüs ile yolculuk yaparken şort giydiği için Ercan Kızılateş adlı kişinin saldırısına uğradı. Saldırı görüntülerinin ortaya çıkması üzerine yakalanan Ercan Kızılateş

Şortlu Kıza Saldıran Zanlının Cezası Belli Oldu
Şortlu Kıza Saldıran Zanlının Cezası Belli Oldu Halis Beyaztaş

İstanbul’da üniversite öğrencisi olan Asena Melisa Sağlam, minibüs ile yolculuk yaparken şort giydiği için Ercan Kızılateş adlı kişinin saldırısına uğradı. Saldırı görüntülerinin ortaya çıkması üzerine yakalanan Ercan Kızılateş hiç tanımadığı Sağlam’a saldırdığı için tutuklandı.

Son alınan bilgilere göre hakim karşısına çıkarılan zanlı için suçunun cezası açıklanmış. İstanbul Pendik’te hareket halinde olan minibüste hiç tanımadığı üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam’a şort giydiği için saldıran Ercan Kızılateş için ‘’ halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve sarkıntılık ve cinsel tahrik suçlamalarıyla’’  11 yıl hapis istendi ve sonuç olarak Kızılateş 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CEZALAR CAYDRICI DEĞİL

Benzer olayların sık sık yaşandığı günümüzde verilen cezaların daha caydırıcı olması için sivil toplum kuruluşları birçok çalışma yürütürken alınan kararların sonuçları mağdurları ve toplumu endişelendiriyor. Kişisel özgürlüklerin hak ve hukuk önünde savunulması gerektiği durumlarda mahrumiyetin ne kadar büyük olsa da verilen cezaların pek caydırıcı olmaması herkesi hayretler içinde bırakıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?