S-400 Füzeleri İçin Rusya’yla Anlaşıldı

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gerginliklerden sonra ilişkilerde yeni dönem anlaşmalar ile sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 savunma füzeleri ile ilgili Rusya ile anlaşıldığını açıkladı.

S-400 Füzeleri İçin Rusya’yla Anlaşıldı
S-400 Füzeleri İçin Rusya’yla Anlaşıldı Halis Beyaztaş

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gerginliklerden sonra ilişkilerde yeni dönem anlaşmalar ile sürüyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 savunma füzeleri ile ilgili Rusya ile anlaşıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan savuma amaçlı olarak kullanılan ve Rus yapımı olan S-400 füzeleri için Rusya ile anlaşmaya vardıkları ve füzeler için Moskova’ya bir miktar ödeme yapıldı dedi.

Erdoğan ilişkilerin iyileşerek sürdüğünü bundan sonrası içinde Rusya’dan ülkemize kredi aktarımı süreci ile ilgili sürece geçileceğinin altını çizdi.

Putin ve Erdoğan ikilisi S-400 anlaşması sonrası için kararlı adımlarla konuşları anlaştıkları başlıkları uygulamaya geçirmeye başladı. S-400 anlaşması NATO, Avrupa Birliği ve ABD tarafından yoğun bir eleştiri yağmuruna tutulmuş ve Putin- Erdoğan tüm olumsuz havaya karşı geri adım atmadı.

BİR BENZERİ YUNANİSTAN’DA VAR

S-400 füzeleri 400 kilometrelik bir menzil ile düşmanların korkulu rüyası. S-400 savunma füzelerine sahip bir başka NATO üyesi yok ama bir alt versiyonu olan S-300 füze sistemi Yunanistan’da mevcut. Yunanistan geçtiğimiz yıllarda bu füze sistemini Güney Kıbrıs’tan almış ve yine çok tartışılmıştı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?