Pembe Metrobüse Sosyal Medyada Büyük Tepki

Pembe Metrobüs çalışmaları hakkında İBB tarafından bir açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlara özel metrobüs çalışması hakkında yaptığı açıklama sosyal medyada büyük tepki çekti.

Pembe Metrobüse Sosyal Medyada Büyük Tepki
Pembe Metrobüse Sosyal Medyada Büyük Tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlara özel yaptığı metrobüs çalışması son günlerde gündemin ana maddesi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pembe Metrobüs ile ilgili yaptığı son açıklamalar ile sosyal medyadan çok sert tepkiler çekti. Sosyal medyada sert tepkiler çeken bu açıklama ile gündem konusu olan pembe metrobüs çalışmaları hakkında ünlülerde sert tepkiler gösterdi. 

İBB tarafından yapılan açıklama şu şekilde ; 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadınlara özel metrobüs olan pembe metrobüs çalışmaları ile ilgili sosyal medyadan konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Fizibilite ve alt yapı çalışmalarının tamamladığını açıklayan İBB otobüslere yapılacak olan bu düzenlemelerin aynı zamanda duraklarada uygulanacağını açıkladı. Konuyla ilgili üst makamların öngördükleri risklerde göz önünde bulunduruluyor diyen İBB çalışmaların devam ettiğini açıklamalarına ekledi. Bu açıklama ise sosyal medyadan büyük tepki eçkti. 

Pembe Metrobüs hakkında sosyal medyadan gelen tepkiler ; 

Bu açıklamanın ardından Pembe Metrobüs projesi sosyal medyanın gündem konusu oldu. Sosyal medyadan ünlülerde dahil olmak üzüere bir çok tepki alan pembe metrobüs uygulaması hakkında yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde ;

Bu uygulamanın ilerleyen günlerde daha da çok tepki çekeceği ortada. İBB bu tepkiler ile ilgili açıklama yapacak mı merak konusu oldu. Öncelikle İBB tarafından yapılan açıklamaya bir göz atıp sonrada gelen tepkilerden bazılarını görelim.

İBB Pembe Metrobüs Açıklaması

İlk tepki Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz'dan geldi ;

 

Kadınlara pembe otobüs, troleybüs, yapmak yerine, kadınlarla yolculuk yapamayan hıyarlara tel örgülü açık kasa kamyonet yapılabilir.

— Can Yılmaz (@canyilmaz1) 17 Mayıs 2017

 

 

İşte gelen diğer tepkilerden bazıları ; 

 

Pembe metrobüs ne lan
Kadın kısmının dışarda ne işi var da metrobüse binecek, oturalım evimizde

— Red Wine (@NeDemeksus) 20 Mayıs 2017

 

 

İBB,metrobüs yetersizliğinden,iş saatlerinde duraklarda oluşan kalabalıklara çözüm üreteceğine pembe metrobüs zırvalıklarıyla uğraşıyor.

— Ekrem Batuhan Gül (@yuruyenyalan) 20 Mayıs 2017

 

 

"Pembe otobüs", "Pembe metrobüs" denen şey, bu ülkedeki tüm insan cinslerini aşağılamak, çağın dışına uçmak ve rezilliktir.

— Alper İzbul (@Teorisyen) 20 Mayıs 2017

 

 

 

Pembe metrobüs fikri kadını toplumdan ayrıştırmaktır toplumu kadına alıştırmak değil, diğerine bineni taciz et diye algı yaratmaktır sadece.

— Yehova (@Yehovabenim) 19 Mayıs 2017

 

 

ibb pembe metrobüs ibb kadınlara özel metrobüs pembe metrobüs kadınlara özel metrobüs istanbul haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?