Öğretmenler İçin Bayram Tatili Kaç Gün Olacak

Ramazan ayının 15. Günü bitti. Ramazan Bayramı yaklaşırken, bir çok kişi bayram tatilinin kaç gün olacağı konusunda merak içinde. Devlet kamu personeline ek olarak bayram dışı tatil vermezken, öğretmenlerin 9 gün tatil yapabilmesi için sendikalar devreye girdi.

Öğretmenler İçin Bayram Tatili Kaç Gün Olacak
Öğretmenler İçin Bayram Tatili Kaç Gün Olacak Musa Tunca

Ramazan bayramı bu yıl hafta sonuna denk geliyor. İlk günü Pazar günü olan bayramdan dolayı kamu personeli sadece 3.5 gün tatil yapabilecek. Bununla birlikte öğretmenlerin tatil konusu ise tartışma konusu oldu. Zaten okulun bittiğini söyleyen öğretmen sendikaları, öğretmenlere ek izinler vererek, bayram tatilinin 9 gün olmasını yazılı olarak MEB’e ilettiler. Henüz bu konuda net bir cevap gelmedi.

Bayramın son günü 27 Haziran, yani Salı gününe denk geldiği için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sadece 3 gün için öğretmenlere izin isteniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı henüz bu isteğe karşı olumlu veya olumsuz bir cevap vermezken, öğretmenlerin 9 gün tatil yapması, buna karşın kamu personellerinin 3.5 gün tatil yapması tepkiye neden olabileceği gerekçesiyle, MEB bu konuda izin vermeyebileceği söyleniyor.

Ama bazı kişiler ise öğretmenler zaten ısa süre sonra tatile girecekler ve zaten hali hazırda kamu personellerinden daha çok tatil yapıyorlar. Bu sebeple öğretmene verilecek tatilin, kamu personellerini rahatsız etmeyeceği ve MEB’in de böyle düşünerek öğretmenler için 9 günlük tatil isteğini kabul edeceği yönünde fikirler var.

öğretmenlerin bayram tatili öğretmenlere kaç gün bayram tatili memura bayram tatili öğretmenlerin tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?