Öğretmenler 4 Yılda Bir Sınava Sokulacak. Sınavı Geçemeyen...

Bugün yani 9 Haziranda yayınlanan Resmi Gazetede öğretmenlere her 4 yılda bir yapılacak sınav konusu yayımlandı. Yayımlanan belgeye göre 4 yılda bir yapılacak sınav ile yetersiz öğretmenler tespit edilecek. Bir de öğretmenler diğer öğretmen ve müdürler tarafından da değerlendirilecek ve terfi ederken bu değerlendirme göz önüne alınacak.

Öğretmenler 4 Yılda Bir Sınava Sokulacak. Sınavı Geçemeyen...
Öğretmenler 4 Yılda Bir Sınava Sokulacak. Sınavı Geçemeyen... Musa Tunca

Öğretmenler ve eğitim sistemi konusunda ülkemiz de MEB ne yapacağını şaşırdı adeta. Sadece KPSS ile alınan öğretmenler, sözlü mülakata tabi tutulamaya başlandı. Daha sonra ise sözleşmeli öğretmenliklere ağırlık verildi. Şimdi ise öğretmenlere sınav ve performans değerlendirmesi ortaya çıktı. 9 Haziranda resmi gazetede yayımlanan belgeye göre, öğretmenler artık 4 yılda bir sınava tabi tutulacak. Bu sınavla yetersiz öğretmenler tespit edilecek. MEB tarafından değerlendirmeye alınacak bu öğretmenler, gerekirse işinden olacak.

Bunun yanında öğretmenler okulda müdürler, öğrenci velileri gibi kişiler tarafından değerlendirmeye alınacak. Bu değerlendirmeler sonucu, öğretmenlere terfi verilecekse yada bir görev verilecekse değerlendirme notuna bakılarak hareket edilecek.

Değerlendirme sınavları 2018 yılı içinde başlayacakken, performans ve değerlendirme notu ise 2017 yılı içinde verilmeye başlanacak.

Öğretmenler, bu performans ve değerlendirme notu ile 4 yılda bir yapılacak sınava tepki gösteriyorlar. Çünkü ülkemizde çok fazla usul dışı torpiller olduğu için, öğretmeni sevmeyen müdür ve diğer yetkili kişilerin olumsuz not verme ihtimali olabiliyor. Bununla birlikte yeterlilik sınavı da neye göre ölçüleceği akıllarda soru işareti.

öğretmen sınavı öğretmene yeterlilik sınavı 4 yılda bir öğretme sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?