MTV hesaplamasını bu sayfadan yapabilirsiniz

Motorlu Taşıt Vergisinin (MTV) ne zaman ödenmesi gerektiğini ve aracınızın vergisinin ne kadar olduğunu şimdi öğrenmek çok kolay

MTV hesaplamasını bu sayfadan yapabilirsiniz
MTV hesaplamasını bu sayfadan yapabilirsiniz

Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) 2017 yılının ilk 6 aylık dönem vergisini Ocak 2017’da yatırmanız gerekiyor. Aracınızın MTV vergisinin ne kadar olduğunu ise, vergi dairesinin internette verdiği hizmetle öğrenebilirsiniz.

Araç sahiplerini bekleyen bir ödemenin tarihi daha yaklaştı. Ocak 2017 döneminde 6 aylık MTV vergisinin yatırılması gerekiyor. Son tarih ise 31 Ocak 2017. Bu tarihe kadar ödeme yapmayanlar, 31 Ocak’tan sonra cezalı olarak ödeme yapacak ve trafik denetimlerinde de sorun yaşayacaklar.

Aracın yaşı, motor hacmi ve modeli tabi ki MTV vergisini etkileyen ve vergi miktarının az yada çok olmasına neden olan unsurlardan birisi. Aracınızın yaşı düşük, motor hacmi büyük ise ödeyeceğiniz vergi miktarı artıyor.

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’nin ‘https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp’ internet sayfasına girdiğinizde, motorlu taşıt vergileri ile ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Aracınızın yaşı, motor silindir hacmini girerek yıllık MTV vergisini ve ilk 6 ay ile ikinci 6 ay için ödeyeceğini miktarı öğrenebilirsiniz. Yine internet vergi dairesi sayesinde MTV vergilerinizi kredi kartı ile yatırma imkanınız buluyor. İsteyen vergi dairelerine giderek ödemelerini yapabilir.

MTV vergisinde özellikle motor silindir hacmi yüksek olanlarla aracının yaşı 1-3 arasında olanlar daha yüksek vergi ödeyecekler.  

 

 

 

MTV motorlu taşıt vergisi hesaplama internet vergi dairesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SLOVENYA - SIRBİSTAN Basketbol Maçı Tahminleri
SLOVENYA - SIRBİSTAN Basketbol Maçı Tahminleri
Salata İle Cinsel Taciz!
Salata İle Cinsel Taciz!