Meclisi Bombalayan Pilotun Savunması Ortaya Çıktı

15 Temmuz gecesi Türkiye'yi ayağa kaldıran darbe girişimi sonrasında Fetö örgütüne karşı yapılan operasyonlarda tutuklanan askerlerin savunmaları alınmaya devam ediyor. bu savunmalardan meclisi bombalayan pilot Hüseyin Türk'ün ifadesi ortaya çıtı. Detaylar haberimizde..

Meclisi Bombalayan Pilotun Savunması Ortaya Çıktı
Meclisi Bombalayan Pilotun Savunması Ortaya Çıktı

Türkiye'nin ayağa kalktığı 15 Temmuz gecesi darbeci teröristlerin eline geçen F-16 ile meclisi bmbalayan teröristlerden Hüseyin Türk'ün yaptığı savunma ortaya çıktı. Savunması ile pes dedirten Fetö örgütünden pilot Hüseyin Türk bunu terörle mücadele harekatı sandığını söyledi. 

Ortaya çıkan ifadelerde Eski yüzbaşı pilot Hüseyin Türk'ün 15 Temmuz gecesi yapılan harekatın terörle mücadele harekatı olduğunu zannedip Gölbaşı Özel Harekat daire başkanlığını, Türksat'ı ve meclisi bu yüzden bmbaladığını söyledi. Ayrıca Akın Öztürk'ün damadı Hakan Karakuş ile de darbe girişimi öncesine bir toplantı yaptığını söyledi. Hüseyin Türk'ün darbe girişiminde yer aldığına ve Fetö kapsamında yer alan isimler ile para alış verişinin olduğu suçlamasında yer aldı. 

Ayrıca Hüseyin Türk'ün Hasan kod adı ile mahrem abiliği yaptığıda iddianamede yer aldı. 15 Temmuz gecesi ise Akıncı üssünde 141. filoda pilot kurmay yüzbaşı olarak görev aldığı belirtildi. 

Bu savunma pes dedirtti. herkesin aklına gelen ilk soru madem terörle mücadele deniyor o zaman devletin antenlerini vurmakta nereden çıktı ? Kendinede aynıs oru yöneltince binanın basıldığını sebep oalrak gösterdi. 

Tutku SARI

meclisi bombalayan pilot Hüseyin türk Hüseyin Türk ifadesi meclisi bombalayan pilotun savunması darbeci savunmaları darbecilerin savunmaları son dakika haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The 100 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
The 100 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Ömer Çatkıç FETÖ İddiasıyla Gözaltında
Ömer Çatkıç FETÖ İddiasıyla Gözaltında