Kesinleşen Hapis Cezasına İtiraz Mümkün mü?

Sizin için konusu ne olursa olsun, kesinleşen bir hapis cezanız var ise bu durum için belirli koşullar ve yollar mevcuttur. Özellikle hakkınızda verilen bir hapis cezasının temyiz mercii olan Yargıtay sizin için onama kararı verdiğinde...

Kesinleşen Hapis Cezasına İtiraz Mümkün mü?
Kesinleşen Hapis Cezasına İtiraz Mümkün mü? Halis Beyaztaş

Sizin için konusu ne olursa olsun, kesinleşen bir hapis cezanız var ise bu durum için belirli koşullar ve yollar mevcuttur. Özellikle hakkınızda verilen bir hapis cezasının temyiz mercii olan Yargıtay sizin için onama kararı verdiğinde cezanızın kesinleştiği bilinmektedir. Her konuda olduğu gibi bu alanda da hukuki bir boşluk mevcuttur. Kesinleşen hapis cezasına itiraz olarak yapabileceğiniz konular vardır. Sizin için onanan bir ceza kapsamında yeterli özelliklerin oluşturulması gerekir. Her türlü konunun oluşturulması için de iyi bir ceza avukatına da ihtiyacınız olacaktır.

Ceza mahkemesinde size yönelik olarak verilen kararlar göz önüne alındığı zaman, onama kararının verilmesi ve kesinleşen hükmün infazına geçildiği zaman üç yılı aşan bir cezanız varsa yakalama kararınız çıkacaktır. Ancak kesinleşen bir cezanız var ve bu 3 yılın altında ise konu daha da şekillenir ve detayı alt kısımlarda incelenir. 3 yılın altında ise 10 gün içinde teslim olmanız için bir tebligat gelecektir. Bütün bunların yanında ise kesinleşen hapis cezasına itiraz olarak size verilen belirli koşullar ve uygulamalar vardır. Cezanız ne olursa olsun, yakalama kararınız varken ve firariyken bile, cezanızın 3 veya 5 yılını doldurmuşsanız, sizin için her türlü itiraz yolu vardır. Kalan mahkûmiyetleriniz için de her zaman koşullar belirleyici olacaktır. Hapis cezası varsa ve koşullar yaratıcı ise her türlü alanın belirlenmesi gerekir.

Kesinleşen hapis cezasına itiraz için başvuru yapacak olan kişiler cezasının her adımında başvurusunu yapabilir. Bu durumda ise sanık lehine her zaman itiraz süresinde bir sınırlama olmayacaktır. Her zaman başvurunuz mümkündür. Bu koşulların belirlenmesi ise sizin ve sizin gibi insanların daha önce birçok davada emsal teşkil edecek ölçüde serbest kaldıkları görülmüştür.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?