Kentsel dönüşümde kira yardımını sordular

Vatandaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde kurulan Alo 181 hattına en çok kentsel dönüşümle ilgili sorular yönelterek çözüm aradı

Kentsel dönüşümde kira yardımını sordular
Kentsel dönüşümde kira yardımını sordular

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, vatandaşların sorunlarını çözme amacıyla kurduğu çağrı merkezi Alo 181 hattını arayanlar en çok kentsel dönüşümle ilgili sorular sorarak, sorunlarıyla ilgili bilgi almaya çalıştı.

Kentsel dönüşümle ilgili yaşanan yeni gelişmelerden haberdar olmak isteyen vatandaşlar, kentsel dönüşümle birlikte tapu ve kadastro, çevresel konularda soru ve sorunlarının çözümü izin çağrı merkezi Alo 181 hattından bilgi aldı.

Geçen yıl 336 bin 692 kişi Alo 181 hattını aradı. 4 yıl önce bakanlığın kurduğu bu çağrı merkezi ise, bugüne kadar toplam 831 bin 122 vatandaş arama yaparak sorunlarıyla ilgili çözüm aradı.

2016 yılında 32 bin 355 kişi çağrı merkezini arayarak Kentsel Dönüşümle ilgili sorular yönetti.  Ayrıca çağrı merkezi Tapu Kadastro bilgi ve online randevu hizmetlerinin de verilmesini sağladı.

Yine bu merkezi arayanlar, Çevre Yönetimi, Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED), Mesleki Hizmetler, Yapı Denetimi, Yapı İşleri konularında da bilgiler aldı. Şikayetlerinde yapıldığı bu merkeze, en çok hava, su, toprak ve deniz kirliliği, gürültü, atık gibi çevresel kirlilik gibi şikayetler yapıldı.

İstanbul ise, gürültü konusunda en fazla şikâyetin yapıldığı kent oldu. Alo 181 hattı 2016 yılında en fazla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ile Kocaeli kentlerinden arandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çağrı merkezine yapılan aramalarla ilgili yaptığı açıklamada, bu merkezin bakanlık hizmetleriyle ilgili bütün hizmetler konusunda bilgi verdiğini söyledi. Hizmetin 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini belirtti.

Bakan Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle ilgili vatandaşın daha çok bilgi almak amacıyla arama yaptığını ve bu aramalarda kira yardımı ile ilgili bilgi alanların daha çok olduğunu ifade etti.

kentsel dönüşüm kentsel dönüşüm kira kira yardımı alo 181
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?