Kadınlardaki estetik kaygı meme büyütmeye neden oluyor

Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin, hastalık dışında kadınlarda estetik kaygı nedeniyle meme büyütme ameliyatlarının ilk sıralarda yer aldığını açıkladı.

Kadınlardaki estetik kaygı meme büyütmeye neden oluyor
Kadınlardaki estetik kaygı meme büyütmeye neden oluyor

Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin, kadınlar arasında en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında estetik kaygı nedeniyle meme büyütmenin ilk sırada yer aldığını ifade etti. Hastalık nedeniyle yapılan ameliyatlar haricinde, hamilelik ardından meme hacminin azalması da en çok nedenler arasında yer alıyor.

Memorial Kayseri Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin, kadınlarda meme büyütme ameliyatları ile ilgili bilgi verdi.

Meme protezi fiziksel ölçülere uygun seçilmesi gerektiği yönünde de uyarıda bulunan Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin, son zamanlarda estetik cerrahinde kadınların sağlık ve güzellik açısından ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladığını söyledi.

Op. Dr. Şahin, bu estetik ameliyatlar arasında yer alan meme büyütme ameliyatlarının milimetrelik bir delik ya da 5 santimetrelik kesi açılarak yapıldığını ifade etti.

Bu uygulama ile kişinin göğüs bölgesinde, görsel açıdan rahatsız edici herhangi bir yara izi ya da dikiş izi oluşmadığına dikkat çekti.

Bu tür ameliyatlarda kullanılacak protezlerin, diğer adıyla silikonların hastanın boyuna, var olan meme dokusunun kalınlığına, göğüs kafesi genişliğine, omuz genişliğine, cilt yapısına ve en önemlisi hastanın isteğine göre önceden kararlaştırılması gerektiği uyarısında bulundu.

Op. Dr. Şahin, ameliyatta kullanılacak silikon tipinin cerrah ve hastanın taleplerine göre yuvarlak ya da su damlası (anatomik) şeklinde seçildiğini, günümüzde protezlerin kılıf yapısı doku uyumlu üretilerek daha güvenli hale getirildiğini ifade etti.

Silikon uygulamasının bebek emziren anneler için sorun oluşturmadığını anlatan Op. Dr. Şahin, oluşacak yara izlerinin de bir yıl içinde tamamen kaybolduğuna dikkat çekti.

 

kadınlar meme büyütme meme büyütme ameliyatı estetik kaygı meme büyütme memorial kayseri hastanesi Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?