İzmir'de Yeni Deprem! Depremler Ne Zaman Bitecek? 17 Haziran 2017

İzmir'de bu sabah yeniden deprem yaşandı. 6.3 büyüklüğündeki Karaburun açıkları merkezli depremin ardından toplam 280 artçı deprem meydana gelmişti. Depremler sona erdi derken, ara ara yeni depremler devam ediyor. Bu sabah saatlerinde 4.5 şiddetinde yeni bir deprem daha yaşandı. Bu depremin ardından akşam saatlerinde İzmir 5.5 büyüklüğünde tekrar sallandı.

İzmir'de Yeni Deprem! Depremler Ne Zaman Bitecek? 17 Haziran 2017
İzmir'de Yeni Deprem! Depremler Ne Zaman Bitecek? 17 Haziran 2017 Musa Tunca

12 Haziran saat 15.30'da Ege Denizi açıklarında İzmir'in Karaburun ilçesinde korkutan 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Depremin denizin derinliklerinde meydana geldiği için karada yıkıcı bir hasar meydana gelmemişti. Bu ana depremin ardından en büyüğü 4.9 büyüklüğünde toplam 280 deprem meydana gelmişti.

Depremler bitti derken, yeni depremler meydana gelmeye başladı. Bu sabah saatlerinde yine Ege Denizi açıklarında Karaburun yakınlarında, 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Karaburun'da hissedilen deprem vatandaşı tedirgin etti. Bu depremin ardından akşam saatlerinde yeni bir deprem daha oldu. Depremin şiddeti 5.5 olarak ölçüldü.

1 AY DAHA DEVAM EDECEK

Zaten bir çok deprem uzmanı, ana depremin olduğu gün yaptıkları açıklamada, bu dpremin artçılarının gün içinde devam edeceğini, bununla birlikte depremin 1 ay daha sürebileceğini söylemişlerdi. 

Ara ara devam eden sarsıntılar bu sabah saatlerinde yeniden oldu ve özellikle KAraburun halkını bir kez daha korkuttu.

BÜYÜK DEPREM OLACAK MI?

Deprem uzmanlarının açıklamalarına göre Ege Bölgesi fay hattında toplam 32 atom bombası büyüklüğünde enerji bulunuyor. Son depremde bunu sadece 2 atom bombsı büyüklüğü boşaldı. Yani 20 atom bombası büyüklüğündeki enerjiyi faylar 7.0 civarında bir depremle atabilir. Bu sebeple İzmir'de büyük deprem riski her zaman mevcut olup, bu depremin ne zaman olacağı hakkında bir öngörü mümkün görülmüyor.

izmirde deprem 17 haziran izmirde korkutan deprem izmirde büyük deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?