İspanya - Slovenya Eurobasket Yarı Final Mücadelesi

Eurobasket'te nefis bir yarı final eşleşmesi basketbolseverleri bekliyor. Turnuvada kalan 4 takım içerisinde bileği bükülmemiş olan İspanya ve Slovenya birbiriyle yüzleşiyor.

İspanya - Slovenya Eurobasket Yarı Final Mücadelesi
İspanya - Slovenya Eurobasket Yarı Final Mücadelesi Halis Beyaztaş

Eurobasket'te nefis bir yarı final eşleşmesi basketbolseverleri bekliyor. Turnuvada kalan 4 takım içerisinde bileği bükülmemiş olan İspanya ve Slovenya birbiriyle yüzleşiyor. Grup aşamasında birer maç kaybetmiş olan Sırbistan ve Rusya'nın aksine İspanya ile Slovenya'nın yoluna çıkabilen olmadı. Ancak şimdi bu iki testiden bir tanesi kırılacak.

İspanyollar şu ana dek iyi savunma yaparak ilerlerken Slovenler akışkan hücum eşliğinde yola devam etmeyi bildi. Adriyatik temsilcisinde Luka Doncic öyle alev aldı ki çeyrek final mücadelesinde Porzingis'e meydan okumaktan imtina etmedi ve baskın gelen taraf olmayı başardı. 17'lik Doncic'in durduğu anlarda tecrübeli Goran Dragic'in direksiyona geçtiği Slovenya'nın özellikle yay gerisinde rakibine üstünlük kurması muhtemel. İspanya cephesiyse bu eşleşmede daha çok Gasol biraderleri kullanmak isteyecektir. Bu noktada Gasper Vidmar'ın faul problemi yaşamaması ve Anthony Randolph'un savunma katkısı kritik önem taşıyor olacak. Ancak Igor Kokoskov'un talebeleri boyalı alanda yaşayacakları olası bir savunma sorununu üst düzey hücum aksiyonlarıyla tolere edecek kapasiteye de sahip. Bu doğrultuda lehlerine açılmış 8.5 handikap bana güvenilir geliyor.

Zorlu kapışmada handikapsız seçim için 3.75 orandan Slovenya denemesi yapmaktan da çekinmiyorum. İspanya hiç kuşkusuz daha tecrübeli olan taraf, fakat finali kimin daha çok arzulayacağı sorusunun cevabı bence genç Doncic'in gözlerindeki hırsta saklı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?