İnşaat Kenar Koruma Sistemleri

İnsan hayatına verilen önem neticesinde şantiye alanlarında tam güvenliğin sağlanabilmesi için çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır.

İnşaat  Kenar Koruma Sistemleri
İnşaat  Kenar Koruma Sistemleri Musa Tunca

 

            İnsan hayatına verilen önem neticesinde şantiye alanlarında tam güvenliğin sağlanabilmesi için çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır. İnşaat alanlarında İş Güvenliği ve Sağlığı politikaları açısından kullanılan ekipmanlar içerisinde geçici korkuluk sistemi mevcuttur. Oldukça önemli olan geçici korkuluk sistemi, inşaatların tehlikeli kenarlarını güven altına almaktadır.

 

            Geçici koruma sistemi, yüksekten düşerek ölüm kazalarına sebebiyet verilmesinin önüne geçerek güvenliği arttırır. Şantiye çalışanları için kolay kullanım sunarak dışarıdan iş yapabilme ve yükleyebilmeye imkan tanır. Geçici koruma sistemi, daha sonra tekrar kullanılmak üzere sökülüp takılabileceği için ekonomiktir. İnşaatların değişik bölümlerinde kullanabileceğiniz için size esnek ve güveli bir kullanım alanı yaratır.

 

 Geçici koruma sisteminin korkuluk dikme mekanizmasında, çit takılmaya yarayan kancalarda bulunan çivi deliği sayesinde ahşap korkulukların da takılması mümkündür. Şantiyelerde kullanılan bu güvenlik önlemleri hem inşaat çalışanlarına güvenli bir ortam sunacak hem de çalışma verimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

 

 Korkuluk Sisteminde Temel Gereklilikler

 

 TS EN 13374'e göre korkuluk sistemi aşağıdaki sistemlerden birisini içermek zorundadır;

 

 - Ana korkuluk,

 - Ara korkuluk,

 - Topuk levhası,

 - Ara koruma.

 

 

 

 

inşaat koruma sistem inşaat koruma inşaat güvenlik sistemleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?