Hollanda'da Tüp Bebek Kliniğinde Skandal

Hollanda'da tüp bebek kliniğinde bir skandala imza atılmış olabilir. Tüp bebek kliniğinin sahibi olan ve Mayıs ayında 89 yaşında vefat eden doktor donör yerine kendi spermlerini kullandığı iddia ediliyor. Detaylar haberimizde...

Hollanda'da Tüp Bebek Kliniğinde Skandal
Hollanda'da Tüp Bebek Kliniğinde Skandal

Hollanda bugünlerde skandal bir haberle çalkalanıyor. Hollanda'da bir tüp bebek kliniğinde donörler yerine klinik sahibinin spermleri kullanıldığı iddia ediliyor. 1980 yılında Jan Karbat tarafından açılan klinikte donerler yerine Jan karbat'ın spermlerinin kullanıdığı söyleniyor. En az 19 çocuğun biyolojik babası olduğu iddia edilen Jan Karbat için suç duyurusunda bulunuldu. 

'' GEÇEN AY VEFAT ETTİ ''

Tüp bebek kliniğinin sahibi olan Jan Karbat en az 19 çocuğun biyolojik babası olmakla suçlanıyor. Hollanda mahkemesi yaptığı açıklamalarda bu sayının artabileceğini söyledi. Suçlanan Jan Karbat ise geçen ay 89 yaşında vefat etti.

'' MAHKEME DNA ÖRNEĞİ İSTEDİ ''

Hollanda basınında biranda gündem olan bu oaly ile ilgili Hollanda mahkemesi Jan Karbat'dan DNA örneği alınmasını istedi. Mahkem kararı ile Jan Karbat'ın el konulan diş fırçası, traş malzemeleri ve DNA örneği bulunabilecek diğer malzemeleri inceleme altına alındı. 

'' FIOM AÇIKLADI ''

Tüp bebek ile dünyaya gelen çocukların kayıtlarını tutan FIOM kuruluşu 19 çocuğun biyolojik babasının Jan Karbat olduğunu açıklamıştı. Söylentilere Jan Karbat'ın öz çocuklarından birinin DNA örneği klinikte döllenen 19 çocuk ile aynı olduğu söylenmişti. Fakat Jan Karbat'ın eşi bunu kesin bir dille yalanladı. 

'' KESİN SONUÇ DNA İNCELEMESİNDEN SONRA ''

Olayla ilgili kesin sonuç ise Jan Karbat'dan alınan DNA örneklerinin incelenmesi ile ortaya çıkacak. Hollanda bu sonuçları merakla bekliyor. Eğer haber doğru çıkarsa Hollanda'da büyük bir skandal ile karşı karşıya kalacak. DNA sonuçları ise noter huzurunda saklanacak ve izin olmadıkça paylaşılmayacak.

hollanda holladna tüp bebek hollanda tüp bebek haberi hollanda haberleri jan karbat jan karbat tüp bebek jan karbat tüp bebek kliniği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?