Hamam Böceği ve Çekirge Satışları Başladı. Tanesi 4 Lira

Türkiye’de canlı yem sektöründe büyük gelişmeler yaşanıyor. Geneli Avrupa’ya ihraç edilen canlı yemler için bir çok çiftlik kurulmuş durumda. Çiftlikte böcek türlerinden bir çoğu bulunuyor. Özellikle en çok satılan hamam böceği, un kurdu ve çekirge çiftlikte yoğun bir şekilde yetiştiriliyor. Hamam böceğinin tanesi ise 4 liradan satılıyor.

Hamam Böceği ve Çekirge Satışları Başladı. Tanesi 4 Lira
Hamam Böceği ve Çekirge Satışları Başladı. Tanesi 4 Lira Musa Tunca

Antalya’da bir girişimci tarafından açılan canlı yem çiftliği, oldukça popüler oldu ve Avrupa’ya canlı yem ihraç etmeye başladı. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından alınan izinle Selami Gökgöl isimli bir girişimci tarafından açılan çiftlikte, un kurdunun kilosu 90 lira iken, hamam böceğinin tanesi 4 lira, çekirgenin tanesi ise 38 – 56 kuruş arasında değişiyor.
Ülkemizde hayvan yemlerine katılan bu canlı yemler, aynı zamanda amatör balıkçılar için de pet shoplara satılıyor. Bunun dışında ise Avrupa’ya ihracı da başlayan canlı yemleri, etçil hayvan besleyen ve canlı böcek türü hayvanlara ihtiyacı olan kişiler satın alıyor.


BÖCEKLER NASIL YETİŞTİRİLİYOR?
Çiftlik sahibi Selami Gökgöl, böcek yetiştiriciliğine de dikkatleri çekerek, bu hayvanların ortamlarının da temiz ve ferah olması gerektiğini, besleme şekliniz ve ortamın kalitesi böceklerin kalitesini artırmakta olduğunu ifade etti.
Çiftlik şuan 500 metrekarelik kapalı bir alanda kurulmuş durumda. Eğer talep biraz daha artarsa Gökgöl ikinci bir çiftlik açacak yada çiftliğini büyütecek.

hamam böceği fiyatı un kurdu fiyatı ekirge fiyatı canlı yem fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?