Gelir İdaresi Başkanlığı'na 2 Bin Memur Alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada ihtiyaçtan dolayı bünyesine 2 bin memur alınacağını duyurdu. Alınacak memurlar için aranan şartlar ve detaylar haberimizde...

Gelir İdaresi Başkanlığı'na 2 Bin Memur Alınacak
Gelir İdaresi Başkanlığı'na 2 Bin Memur Alınacak

Memur olmak isteyen herkesin merakla takip ettiği memur alım ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Gelir İdaresi Başkanlığı'da memur alacak kurumlarda bir tanesi. Bir çok kurumun ihtiyaç halinde yaptığı alım ilanlarından birinide Gelir İdaresi Başkanlığı yaptı. 01 Nisan 'da yapılan ilana göre ihtiyaçtan dolayı Gelir İdaresi Başkanlığı'na toplamda 2 bin memur alımı yapılacak. 

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada çeşitli illerde toplamda 2 bin memur alımı yapıalcağı duyruldu. Bir çok bölgede yapıalcak alımlar ise uzman yardımcısı olarak yapılacak. Bir çok ilde yapılacak alımlarda ise adaylarda baazı şartlar aranacak.

Bu şartlardan en başı adayların askerlik ile alakası olmaması. Ocak ayında sınav ile alınacak olan adayalrın 35 yaşını geçmemesi gerekiyor.Sağlık açısından görevini sürekli yapmasına engel olacak bir durumun adaylarda bulunmaması gerekiyor. Adaylar hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmalı. Adayların KPSS puanı ise en son düzenlenen sınavda KPSSP35 türünden en az 35 puan olması gerekmekte.

'' BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK ? ''

Başvurular 10 Nisan ile 28 Nisan arasında yapılacak. Adaylar başvuru yapmak için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi altında açılan http://sinav.gib.gov.tr adrsine girip onlşne sınav sistemine kayıt olmaları gerekmekte. Aynı zaman da online ortamdan başvuru yapamayan adaylar ise Gelir İDare Eğitim Başkanlığı'na elden başvuru yapabilecekler. 

İlan ile ilgili tüm açıklamalar http://sinav.gib.gov.tr adresinde ve aşağıda yer alan dosyada bulabilirsiniz. 

İlanın tüm metni için tıklayın

gelir idaresi başkanlığı memur alımı gelir idaresi memur alımı memur ilanları memur alımları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?