Erdoğan: Bedelli Askerlik Hakkında Çıkan Sözlerim Yalan

Bedelli askerlik konusunda dün sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "bu konuyu değerlendirelim" sözü yankılanırken, bugün "ben öyle bir şey demedim." diyen Erdoğan herkesi üzdü.

Erdoğan: Bedelli Askerlik Hakkında Çıkan Sözlerim Yalan
Erdoğan: Bedelli Askerlik Hakkında Çıkan Sözlerim Yalan Musa Tunca

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, iftar yemeğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bedelli askerlik konusunda bir soru sormuş, Erdoğan da, "söz vermeyeyim ama bu konuyu bir Binali Bey'de değerlendirelim." diye cevap verdiğini kendi sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Bugün ise Erdoğan'a grup toplantısı sonrası sorulan sorulardan bir tanesi, bedelli askerlikti. Dün o şekilde bir paylaşımla herkesin bir beklentiye girdiği bedelli askerlik konusuna Erdoğan'ın, "ben öyle bir şey demedim. Sosyal medyada paylaşılanlar doğru değil." açıklamsının ardından herkes bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.

AYNISINI BİNALİ YILDIRIM DA YAPMIŞTI

Daha önce bir çok bakan ve kişilerin bedelli askerlik konusuna "gündemimizde yok"  cevabı vermesinin ardından 4 Nisanda bir konuşmada bedelli askerlik sorusuna karşı, "bir sonraki ay bu konuyu gündemmize alacağız." açıklamasının ardından herkesin bir sonraki ayda bedelli askerlik açıklaması beklerken, tam 2 ay sonra, "bedelli askerlik gündemimizde yok" açıklamasıyla herkesi bir kez daha hayal kırıklığına uğratmıştı. Şimdi ise aynı durum Cumhurbaşkanı tarafından yapılması tepkiye neden oldu.

BEDELLİ ASKERLİĞE KİMSE TEPKİ GÖSTERMİYOR

Bedelli askerlik çıkarırlarsa oy kaybederiz algısı olan AK Parti hükümeti, vatandaşı dinlese, böyle bir tepkinin olmadığını görecektir. Ayrıca, öyle bir sistemde bedelli askerlik getirilmelidir ki, fakiri de zengini de bu durumdan yararlanabilsin

bedelli askerlik çıkacak mı erdoğandan bedelli askerli k açıklaması erdoğan bedelli askrlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?