Emekli Sandığı Sorgulama

Memurlar için bu yazımızda emekli sandığı evrak takibi konusunda birtakım bilgiler vereceğiz.

Emekli Sandığı Sorgulama
Emekli Sandığı Sorgulama intend

Memurlar için bu yazımızda emekli sandığı evrak takibi konusunda birtakım bilgiler vereceğiz. Bu sayede neleri nasıl sorgulayabileceğinizi yazımız sayesinde öğrenebilecek ve herhangi bir yanlışlık olup olmadığını da yakından takip edebileceksiniz.

Sorgulama Konuları

Eğer aktif olarak çalışan birisi iseniz bu durumda maaş bordronuzdan yatırılan primlerinize kadar her şeyi E Devlet sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sayede durumunuz hakkında net bir bilgi sahibi olabilmeniz de mümkün olacaktır. Bununla birlikte emeklilik hakkınızı elde edip etmediğinizi de yine bu sistem sayesinde sorgulayabilirsiniz. Ayrıca emekli olduktan sonra alacağınız maaşlardan yapılan kesintiler hakkında da bilgileri yine bu site üzerinden öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Sorgulama Yöntemi

Eğer sizler de yukarıda saymış olduğumuz hususlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu durumda sizlere aktaracağımız aşamaları kat ederek sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak E Devlet şifrenizin olup olmadığını soralım. Eğer var ise sorun yok ancak yok ise derhal PTT şubesine giderek şifreyi temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için kimliğiniz ile cüzi bir miktar parayı yanınıza alınız.

Şifrenizi elde ettikten sonra sisteme TC kimlik numaranız ve PTT’den aldığınız şifre ile giriş yapınız. Ardından isterseniz kurumlar arasında Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçerek hizmetleri arasından 4C’ye gelerek buradan da sorgulama yapmak istediğiniz hizmeti bulabilirsiniz isterseniz de arama kutucuğu içerisine direkt olarak ne aradığınızı yazabilirsiniz. Bu sayede daha kısa bir sürede hizmete erişebilirsiniz. Ardından da sorgula butonuna basarak sizlere ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle durumunuz ile alakalı tüm bilgiler karşınızda yer alacaktır. İsterseniz yazdır butonuna basarak bunları kayıt altına alabileceğiniz gibi aynı zamanda da PDF dosyası indirerek bu dosyayı kayıt altına alabilirsiniz.

İşte yukarıda sizlere gösterdiğimiz aşamaları kat etmeniz halinde istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz. Böylelikle emekli sandığı sorgulama işleminiz de nihayete erişmiş olacaktır. Bu işlemi dilediğiniz zaman sisteme girerek gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Dolayısıyla yaşanan her bir değişikliği anlık olarak takip edebilme şansınız olduğunu da ifade etmiş olalım. Bu sistem olası bir yanlışlık durumunu anında fark etmenize de olanak tanıyacaktır.

Daha detaylı bilgi için turkiye.gov.tr/4c-emeklilik-islemleri-evrak-takibi ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?