Bylock'cu FETÖ'cüler, Pokemon Oldu Avlanıyor!

Silahlı terör örgütü FETÖ'nün iletişim ve haberleşme aracı olan ByLock uygulamasının yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Buna göre, aynı Pokemon Go oyununda olduğu gibi FETÖ'cüler yakınlarındaki Bylock kullananları uygulamadan görüp organize olabiliyorlardı.

Bylock'cu FETÖ'cüler, Pokemon Oldu Avlanıyor!
Bylock'cu FETÖ'cüler, Pokemon Oldu Avlanıyor!

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT, son derece kritik bir bulguya daha rastladı. Buna göre, Bylock kullanan FETÖ'cüler, yakınlarında bulunan diğer örgüt elemanlarını uygulama üzerinden görebilip kolayca organize olabiliyorlardı. 

İşte bu bulgu üzerine giden MİT, Bylock kullanan diğer örgüt elemanlarını bu yöntemle bulunması uygulamasına gitmeye başladı. Aynı, Pokemon Go oyununda olduğu gibi, civardaki diğer FETÖ elemanlarını kod isimleriyle ve harita üzerinde kırmızı noktayla işaretleyen uygulama, yakınlardaki FETÖ elemanlarının bulunmasına imkan sağlıyordu. İşte bu noktada, Emniyet birimleri de keşfedilen bu özellikten yararlanarak sokak sokak, cadde cadde dolaşarak o bölgelerdeki diğer FETÖ mensuplarını deşifre etmeye başladı.

ByLock programının bu özelliği ile, FETÖ İhanet çetesinin deşifre edilmesinde önemli bir kilometre taşı daha katedilmiş oldu. ByLock kullanıcısı FETÖ militanlarının, tıpkı Pokemon Go oyununda olduğu gibi yakın çevresinde bulunan diğer ByLock kullanıcılarını 'kırmızı nokta' olarak ve örgüt kod ismiyle birlikte görebildiği ortaya çıktı.

ByLock uygulamasının bu yeni keşfedilen özelliği sayesinde, istihbaratçılar, Pokemon avına çıkar gibi önemli kurum ve kuruluşlarda dolaşarak oralarda bulunan FETÖ'cüleri tek tek tespit etmeye başladı.

FETÖ Pokemon Go Pokemon Bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?