Audi Q8 SUV Ortaya Çıktı

İngiliz model Range Rover Sport’a büyük bir rakip geliyor. Audi tarafından üretilecek ve Q Serisi içerisinde yer alacak olan modelin adı Q8 olarak duyuruldu. Bilindiği üzere Audi Q Serisi içerisinde mevcut olarak Q7 en üst noktada yer alıyor. Audi Q8 modelinin satışa sunulmasıyla birlikte Q7 sahip olduğu konumu Q8 modeline devredecek.

Audi Q8 SUV Ortaya Çıktı
Audi Q8 SUV Ortaya Çıktı

Audi, Ocak ayında Detroit'te gerçekleştireceği bir basın konferansı ile Q8 konseptini tanıtacak. Audi tarafından yapılan açıklamada bu aracın "üretime neredeyse hazır bir çalışma" olduğu ifade edildi. Tasarım açısından bakıldığında, aracın bir coupe'nin tarzını ve bir SUV aracının alan genişliğini bir araya getirdiği göze çarpıyor.
 
 Otomobilin ön kısmında, diğer bütün Audi modellerinden daha büyük bir ızgara bulunmakta. Bu büyük otomobil klasik bir SUV olacak ve büyük olasılıkla bol miktarda beygir gücü sunacak. Aracın ışıkları ince olsa bile geri kalanında bu inceliğin olmadığı rahatlıkla belirtilebilir.

 İç kısımda 4 koltuk ve 48V elektrik sisteminin yanısıra OLED yüksek çözünürlüklü dijital ekranlar ve otonom sürüş fonksiyonları bulunuyor. Otomobil bir EV olmasa dahi Q8 konseptinin yeni nesil Audi teknolojilerinde büyük bir bölüme  sahip olacağı ortada. Mercedes-Benz'in coupe-benzeri SUV'lar ile yakaladığı başarı düşünülecek olursa, Audi'nin de bu yönde adım atması o kadar şaşırtıcı değil.

Otomobilin fiyatını merak edenlere 3.0TDI motorlu standart versiyon için  £55,000 rakamını gözden çıkarmak zorunda kalacaklarını söylemekte fayda var.

Range Rover Sport Audi Q8 Q7 Detroit Mercedes-Benz SUV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?