Arda Turan Kavga Sonrası Milli Takım Kariyerini Sonlandırdı.

Geçmiş günlerde kavga ile gündeme oturan Arda Turan son dakika haberleri ile gündemi yine sarstı. Bu sefer de Milli Takım Kariyerini Sonlandırdı.

Arda Turan Kavga Sonrası Milli Takım Kariyerini Sonlandırdı.
Arda Turan Kavga Sonrası Milli Takım Kariyerini Sonlandırdı.

Milli furbolcumuz Arda Turan, geçmiş günlerde Gazeteci Bilal Meşe'ye saldırdığı haberleri ile gündeme bomba gibi oturdu. Tüm haber siteleri ve sosyal medya çalkalanarak eleştiri oklarını Arda Turan'a yöneltmişlerdi. Sebebi sonradan belli olan kavganın asıl nedeni geçmiş zamanda meydana gelen diyalogmuş.

1 Temmuz 2016 yılında Bilal Meşe mensubu olduğu gazetenin köşe yazısında kaleme aldığı ''Paranın gözü kör olsun'' başlıklı yazıya binaen saldırdığı ortaya çıktı. O yazı içerisinde Arda Turan hedef alınarak sard edilen sözlerin ağır olduğunu ve Arda Turan'ı bir hayli kızdıran köşe yazısının hesabı 1 yıl aradan sonra verildi. 

O köşe yazısı şöyle idi;

 

"HER ŞEY AYAN-BEYAN"

"Fransa'da erken terhis olduk, yeniden iç hatlara dönüş yaptık! Ne var ki, Fransa'da Milli Takım'da yaşanan, 'krizler', 'tartışmalar' ve de 'kavgalar' hâlâ sıcaklığını koruyor, pek de unutulacağa benzemiyor! Olayları yinelemeye gerek yok, her şey ayan-beyan!

Dostlar… Fatih Terim ile Arda Turan'ın arasına 'kara kedi' girmesinin temelinde, ünlü hocanın TRT yayınında söylediği, "Arda, Barcelona'da oynamanın hazzını yaşarken, egosu A Milli Takım'da sürmez" şeklindeki sözlerinin bulunduğunu iddia ediyorlar. Olabilir, lafımız yok.

"TERİM'İN SÖZLERİ KÖTÜ ANLAMDA DEĞİLDİ"

Ne var ki, Terim hoca bu cümleyi kurarken niyetini okuma şansımız olmadığına göre, kötü anlamda kullandığına asla inanmıyoruz. Eğer kötü bir düşüncesi olsa, Arda'yı takıma çağırmazdı. Çağırıyor ve ona kaptanlık bandını veriyorsa Terim art niyetli olabilir mi? Üstelik Arda'yı kaptan yapan da Terim'di…

Artı, insanın olduğu her yerde 'ego' vardır. 'Egom yok' diyenin alnınını karışlarız! Önemli olan, egolarınızı mümkün olduğu kadar asgariye indirmek ve paylaşımcı olmaktır. Aksi takdirde hem kendinize hem de çevrenize zarar verirsiniz!

Hele hele futbolda 'ben' yoktur, 'biz' vardır… Bu spor bireyselden öte, takım oyunudur. Yıldız oyuncuların ve de kaptan olmanın farkını biliyoruz. Onlar saha içinde kenar yönetimin eli-ayağı-gözüdür. Yükleri ağırdır, o sorumluluğu üstlenmek ve taşımak ise bir dizi donanım gerektirir. Diyeceğimiz o ki Arda Turan'ın takım içindeki sıkıntıları, istekleri teknik direktöre taşımasından doğal ne olabilir ki? Ancak o kişiyi bay-pass ederek, yan yollara saparsanız, krizlere de çanak tutarsınız, fitili asıl siz ateşlemiş olursunuz!

"FRANSA'DA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinde ülke olarak onunla gurur duyduk, oynayacağı günleri adeta iple çektik. Fransa'da ondan ve takım arkadaşlarından çok şeyler bekledik, hayal kırıklığı yaşadık!

Ortada iki maçta 'kötü' futbol varsa ki var, bunun faturasını tek başına Arda'ya kesmenin doğruluğunu savunmak ayıpların en büyüğüdür. Ne kadar yıldız olursanız olun, zaman zaman form düşüklüğü yaşanabilir, robot değiller ki?

"MEĞER NE KADAR YALANMIŞ"

Ne var ki Arda'nın arkadaşlarını toplayıp, "Bu takım yıldızların takımıdır" demesini çok yadırgadık! Yani, Fatih Terim'e olan kırgınlığını-kızgınlığını bu şekilde ifade etmesini asla ona yakıştıramadık! Antalya'da başlayan ve Fransa'da devam eden kamplarda her fırsatta, futbolculara takımın havasını – suyunu sorduk, takımdaşlıklarını sorguladık. Hep, "mükemmel" yanıtını aldık, meğer ne kadar yalanmış, sanalmış!

"PARANIN GÖZÜ KÖR OLSUN"

Ahh şu paranın gözü kör olsun! En iyi dostluklara bile sünger çekebiliyormuş! Yalnız, o ay-yıldızlı formanın parayla-pulla değerinin ölçülemeyeceğini ne çabuk unuttunuz? O formayı giymek için bu ülkede milyonlarca gencin sırada beklediğini, hayal ettiğini biliyor musunuz? Ay-yıldızlı ekip öyle denildiği gibi yıldızların değil, ülkenin takımıdır, hepimizin gurudur, onurudur. Takım olmak da kolay değildir… Eğer, sorunları, krizleri hep birlikte aşabiliyorsanız, takımsınızdır. Oynayanlar, oynamayanlar başarı ve başarısızlıkta sarmaş-dolaş olabiliyorsa takımsınız. Ki bunu da göremedik açıkçası! O zaman ortaya çıkıp, "Biz iyi ekibiz, biz şöyleyiz, böyleyiz" yalanlarına sığınmayacaksınız!

Eyy ahde vefadan uzak olan bazı oyuncular… Sizlere, "Kol kırılır, yen içinde kalır" deyimini hatırlatsak, acaba yanıtınız nasıl olurdu?"


Ardından sosyal medyadan büyük tepki çeken Arda Turan, Milli Takım kadrosundan çıkarılmasının ardından uçağa binmeden yapmış olduğu basın açıklamasında şu sözleri sarf etti;

"Pişman mıyım, değilim. Kendimi kuş gibi hissediyorum. Hayatım boyunca bana söylenenlerin hiç birisini unutmadım. Bana yapılanları hiç unutmadım. 2006'da ıslıklandığım şekli hiç unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız bunun bedelini ödersiniz. Ben Milli Takım tişörtü üstümdeyken bir hata yaptım. Ve hocamızla, federasyon başkanımızla konuşup Kosova maçında olmama kararı aldık. Hayatım boyunca hiç iyi futbolcu olmak için uğraşmadım. bu benim mesleğim bunun için çalışıyorum, uğraşıyorum. Ben iyi adam olmak onurlu bir adam olmak için uğraştım. Biz öyle haberler yapmadık şunları çıkartacağız filan, evet o imzaları değiştirmiş başkasının imzasıyla o sayfaları doldurduklarını biliyorum. O yapanların hangisini görürsem aynı tepkiyi verir miyim bilmiyorum. Ama aynı siniri ve aynı tepkiyi göstereceğim. Bugün buraya Türk Milli Takımı'nın her kademesinde hizmet etmiş, ülkesini severek sadece formaya aşık birisi olarak, parayı ve başka bir şeyi düşünmeyerek sahaya çıkmış bir oyuncu olarak konuşuyorum. Ülkemi, bayrağımı çok seviyorum, ülkemin insanlarını çok seviyorum. Her bu sıkıntılar olduğunda istiyorsanız kenara çıkayım diyordum. Çünkü zarar verdiğimi düşünüyordum. Artık zamanın geldiğini düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma ve içerde konuştuğum bir çok insana aileme çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım. Yine ödeyeceğim ve gereğini yapıyorum ve Milli Takım kariyerimi sonlandırıyorum. İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu ve adamlığımı bırakırım. Ne yaptıklarını ne ettiklerini çok iyi biliyorum ve her zaman tepkim aynı olacak."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?