Amerika'da Şok FETÖ Operasyonu!

Amerika'nın New York eyaletinde, Brooklyn'de bulunan ve Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen bir cafenin işletmecisine yönelik şok baskınlar yapıldı. işletmecinin evinde ve işyerinde eşzamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda belge yanında bilgisayarlara da el konuldu!

Amerika'da Şok FETÖ Operasyonu!
Amerika'da Şok FETÖ Operasyonu!

ABD'nin New York eyaletinde FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen bir işletmeciye FBI tarafından şok bir baskın gerçekleştirildi! Baskında şüphelinin evi ve işyeri didik didik arandı! işte o isim!

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen ve Amerika'nın New York eyaletinde işletme sahibi olduğu öğrenilen Selahattin Karakuş isimli işletmecinin evine ve işyerine Amerikan istihbarat servislerinden FBI tarafından eşzamanlı operasyon yaptığı bildirildi. Operasyonda Karakuş'un evi ve işyeri FBI tarafından arandığı ifade edildi.

Operasyonda, dedektifler tarafından ele geçirilen bazı belgelere ve evinde ve işyerinde bulunan bilgisayarlara el konulduğu bilgisi paylaşılırken, operasyonun para transferleri ile ilgili yürütülen bir soruşturma kapsamında olabileceği iddiası öne sürüldü. 

Edinilen bilgiye göre, FBI tarafından düzenlenen operasyonun, Brooklyn'de bulunan Masal Cafe isimli cafenin işletmecisi  olduğu ifade edilen Karakuş'un evinde ve işyerinde bir soruşturma kapsamında arama yapıldığı ifade edilirken, çok sayıda belgenin yanında, işyerinde ve evde bulunan bilgisayarlara da el konuldu.

Karakuş'un sosyal medya hesaplarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in  konuşmalarını paylaştığı görüldü.

John F. Kennedy (JFK) Uluslararası Havaalanı'na yakın bir konumda  bulunan Masal Cafe'yi Gülen'e yakın isimlerinde sık sık ziyaret ettiği  belirtildi.

Öte yandan Karakuş'un 2010 ve 2011 yıllarında ortaklarıyla kafenin  sahipliğiyle ilgili sorunlar yaşadığı, sahte belgeyle bazı hisseleri üzerine  geçirdiği iddiasıyla ortaklarıyla mahkemelik olduğu öğrenildi.

masal cafe Brooklyn FETÖ FBI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?