ABD Krizi Kruvaziyerleri Kaçırdı

Royal Caribbean International siyasi belirsizlik gerekçesiyle Türkiye seferlerini iptal etti.

ABD Krizi Kruvaziyerleri Kaçırdı
ABD Krizi Kruvaziyerleri Kaçırdı Ali NAZ

Miami merkezli olan ve dünyanın en önemli gemi şirketi olan Royal Caribbean International Türkiye-ABD arasında yaşanan sıcak gelişmeler sonrasında siyasi belirsizliği sebep göstererek Türkiye seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Kruvaziyer  şirketlerinin en büyüklerinden olan ve milyonlarca insanı seyahat ettiren Royal Caribbean International artık ülkemize turist getirmeyecek.  ABD ile yaşadığımız siyasi gelişmeler sonrasında gemilerinin rotasını Türkiye’siz olarak belirledi. Rotada bizim yerimize tercih edilen ülke ise Yunanistan oldu.

Yunanistan cephesinde alınan karar sevinçle karşılanırken ülkemizde acentalar ve turistleri konakladığı illerin esnafları şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Kruvaziyer gemileri ile gelen turistlerin uğradıkları yerlerde yaşanan ekonomik sıkıntının yükünü hafiflettiğini söyleyen Kuşadası Ticaret Odası Başkanı alınan bu karar sonrasında yaşanacak ekonomik sorunların telafisinin zor olacağını dile getirdi.

Dev gemilerin Türkiye’yi tekrar ne zaman rotalarına alacağı merak konusu olurken turizmi vurması beklenen bu siyasi krizin faturası her geçen aşikar bir biçimde büyüyor.

abd türkiye kriz kruvaziyerler gelmeyecek Royal Caribbean International
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?