10 Bin 600 Sürücü Psikoteste Tabi Tutulacak

Eminet ile sigortacılar arasında anlaşma sağlandı. Bu anlaşma ile 10 bin 600 sürücü belirlendi. Belirlenen sürücüler psikoteknik test yapılarak sürücü olmasına devam edip edilmeyeceği tespit edilecek. Testten kalan sürücülerin ehliyeti alınacak.

10 Bin 600 Sürücü Psikoteste Tabi Tutulacak
10 Bin 600 Sürücü Psikoteste Tabi Tutulacak Musa Tunca

Trafik sigorta şirketleri tavan fiyat uygulaması ile birlikte kendi zararlarını kara geçirmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda emniyet ile birlikte çalışma yürüten sigorta firmaları, yılda 3 kez yada daha fazla kaza yapan toplam 10 bin 600 sürücü belirledi. Bu sürücüler sigorta şirketlerini aşırı zarara uğrattığı ve insan hayatını da tehlikeye attığı gerekçesiyle, psikoteknik teste tabi tutulacaklar.

PSİKOTEKNİK TEST NEDİR?

Psikoteknik test ile sürücülerin trafik anında algı, beceri, hafıza ve dikkatlerini ölçülüyor. Bu test sonucunda kişi testi geçmesi durumunda araç kullanmaya deva edebilecek. Ama kişi bu testi geçemezse ehliyeti alınacak ve araç kullanması engellenecek. Test bu kişilere belli periyotlarda sürekli uygulanacak. Ne zaman testi geçtiler, o zaman ehliyeti alacaklar. Diğer türlü trafikten men olunacaklar.

Trafik sigortasına getirilen tavan fiyat uygulaması ile bu kişiler ödediği paranın kat ve kat fazlasını sigorta şirketlerine mal ettikleri için, sigorta şirketleri elde ettikleri karı bu kişilere aktararak zarara uğruyorlar. Bu şekilde bunun önüne geçilmiş ve sigorta şirketleri de sürekli zarar ettiklerini ve tavan fiyat uygulamasının kaldırılması gerektiği konusunda baskı yapmamış olacaklar.

 

sürücülere psikotest psikoteste tabi 10 bin 600 sürücü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Hipospadias Hastalığının Tedavi Süreci
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?
Total Diz Protezi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanırlır?